Gündem

Bilişimin Türkiye’deki Öncü İsimlerinden Coşkun Çetin Kimdir ?

Coşkun Çetin webmaster dünyasının en köklü sitesi R10.NET ile yüzbinlerce kişiye iş ve bilgi imkanı sunuyor

Bilişim sektörünün en köklü ve kendini geliştirebilen paylaşım sitelerinden R10.NET CEO’su Coşkun Çetin faaliyetlerine her geçen an yeni başarılarıyla ve inovasyonlarıyla devam etmektedir. Yazılım , web tasarım , sosyal medya pazarlaması ve pek çok alanda bilgi ve ticaretin olduğu R10.NET’in sahibi Coşkun Çetin kimdir ?

Coşkun Çetin Kimdir , Kariyerindeki Adımları Nasıldır ?

Coşkun Çetin, 25 Haziran 1989 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Türkiye’de bilişim sektöründe önemli yere sahip olan bir girişimcidir. Özellikle R10.net’in sahibi olmasıyla tanınan Coşkun Çetin, internet dünyasında birçok başarılı projenin altına imzasını atmış bulunmaktadır. Megatr Hosting firmasını genç yaşlarında aktif hale getirerek girişimciliğe ve yatırımcılığa ilk adımlarını atan Coşkun Çetin, aynı zamanda eğitim hayatında da başarılı bir geçmişe sahip durumdadır.

2005 yılında MegaTR Hosting firmasıyla ticaret hayatına atılan Çetin, bu şirketiyle 40 binden fala web sitesine hizmet sağladı.
MegaTR Hosting firmasının başarıyı yakalamasının ardından 2013 yılında R10.net isimli webmaster ve freelancer platformunun hisselerinin büyük bir çoğunluğunu aldı. 2018 yılına geldiğinde R10.net‘in tüm hisselerini aldı ve firmanın tek söz sahibi olan ismi oldu.

Günümüzün en çok tercih edilen etkileşim yollarının başında gelen mobil uygulamalar hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Coşkun Çetin de bu alanda gördüğü potansiyel ile beraber dünya pazarına hizmet eden çeşitli uygulamalara yatırımlarda bulunmaya devam etmektedir. Bu anlamda Coşkun Çetin şunları söylemekte;

“Bir Google, bir Facebook, bir WhatsApp’ın değeri Borsa İstanbul’da işlem gören tüm şirketlerin değerine yaklaşıyorken, gelecek için yazılım, mobil uygulama gibi dijital işlere daha fazla ağırlık vermemizin önemi

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı