Sponsorlu Bağlantılar

AYT Puan Hesaplama

AYT Puan Hesaplama

Hayatımızdaki en önemli sınavlardan bazıları şüphesiz ki AYT, TYT YKS, ALES, LGS, DGS ve KPSS gibi sınavlar. Haliyle en çok merak edilen konulardan biri de, bu sınavların puanlarının nasıl hesaplandığı.

KPSS Puan Hesaplama

Eğer kamu kurumlarına girmek istiyorsanız, KPSS’ye girmeniz gerekiyor. Eğer sınava girip çıktıktan sonra kaç puan aldığınızı merak ediyorsanız kolaylıkla puanınızı hesaplayabilirsiniz. Aynı zaman TYT puan hesaplama işlemlerinizi de buradan yapabilirsiniz.

ALES Puan Hesaplama

Akademik personel olmak istiyorsanız, bunun için ALES’e girmeniz gerekir. Eğer ALES’e girip çıktıysanız, puanınızı buradan hesaplayabilirsiniz. Aynı zamanda AYT puan hesaplama işlemlerinizi de, yine kolay bir şekilde burada gerçekleştirebilirsiniz.

LGS Puan Hesaplama

Liselere Geçiş Sistemi olarak bilinen sınav, pek çok öğrencinin hayatını ilgilendiriyor. Hem LGS, hem de üniversite sınavına girdiyseniz YKS puan hesaplama işlemleri, buradan kolay bir şekilde yapılabiliyor.

DGS Puan Hesaplama

Eğer başka bir üniversitede, başka bir lisans programına geçecekseniz, bunun için DGS’ye girmeniz gerekiyor. Sınavdan sonra DGS puanınızı buradan hesaplamanız mümkün.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı