Gündem

“2022 Kış Olimpiyat Sporları” uçağı ilk seferini yaptı

Beijing Paralimpik Kış Oyunlarına bir yıl kala geri sayım için düzenlenen etkinliklerden biri olarak, “Kış Olimpiyat Sporları” uçağının lansmanı, Çin’in Beijing Paralimpik Kış Oyunları’na yurt içi ve yurt dışında planlandığı gibi ev sahipliği yapma konusundaki güçlü güvenini ifade etti ve Kış Paralimpik Oyunları bilgisini daha da yaygınlaştırdı.
 
Beijing Kış Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı ve Çin Engelliler Federasyonu Başkanı Zhou Changkui ve Beijing Kış Olimpiyatları tam zamanlı Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Han Zirong (soldan üçüncü), Çin Engelliler Sporları Yönetim Merkezi de dahil olmak üzere beş birime 2022 Beijing Paralimpik Kış Oyunları’nın resepsiyonunu simgeleyen levha verdi. 


 
2022 Beijing Kış Paralimpik Oyunları 4 Mart – 13 Mart 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Sporcular paralimpik alp disiplini, paralimpik snowboard, paralimpik kros kayağı, paralimpik biatlon, paralimpik buz hokeyi, tekerlekli sandalye curling olmak üzere 6 kategoride 78 altın madalya için yarışacak. Şu anda, Beijing Kış Paralimpik Oyunları mekanlarının, yarışma organizasyonunun, etkinlik hizmetlerinin, sürdürülebilir mirasın vb. çalışmaları planlandığı gibi istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Beijing, Yanqing ve Zhangjiakou’nun da dahil olduğu 5 yarışma mekânının inşaatı tamamlandı ve bu yıl yarışma dışı 25 mekân da teslim edilecek.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı